Menu Zamknij

Wykończenie jadalni – warto zaskoczyć aranżacją

Urządzenie niewielkiego mieszkania bywa wyzwaniem, ale wcale nie musi się okazać misją nie do wykonania. Wystarczy odpowiednio zaplanować każdy szczegół i wybrać praktyczne, funkcjonalne meble. W przypadku salonu świetnym rozwiązaniem jest jego połączenie z kuchnią i jadalnią. Jedno większe pomieszczenie może zatem spełniać kilka funkcji, jednak zaaranżowane z pomysłem na pewno doskonałe się sprawdzi w każdej z nich.

Stół centralnym meblem z kluczową funkcją

Nie ma wątpliwości, iż w przypadku salonu otwartego na kuchnię stół stanowi kluczowy mebel. To przy nim spożywa się posiłki, ale często także pracuje czy bawi. W nowocześnie urządzonych wnętrzach warto postawić na ciekawe połączenia, czego dowodem jest stół z metalowymi nogami. Drewniany blat na pewno zagwarantuje efektowny wygląd i wytrzymałość oraz uniwersalizm, ponieważ łatwo go dopasować do rozmaitych wykończeń. Nogi, zarówno w tradycyjnej, jak i bardziej zaskakującej formie, wykonane z metalu, zapewnią stabilność i spełnienie założeń związanych z nowoczesnym efektem, a przynajmniej połączeniem różnych stylistyk. Wnętrza minimalistyczne, tradycyjne, nowoczesne, industrialne, a nawet rustykalne można uzupełniać właśnie tego typu meblami. Praktyczny stół w jadalni, rozkładany w razie potrzeby, na pewno sprawdzi się i na co dzień, i w przypadku uroczystych przyjęć lub spotkań ze znajomymi. Zwracające uwagę elementy czy formy mebli bez wątpienia zrobią wrażenie i będą się efektownie prezentować. Poza tym oczywiście zagwarantują wygodę w trakcie spożywania posiłków i wykonywania innych czynności. Także z tego powodu powinno się zadbać o właściwie dobrany stół, który przynajmniej kilka razy dziennie staje się centralnym miejscem dla każdego domownika.

Warto podkreślić, że sprawdzeni producenci dysponują szeroką ofertą tego typu asortymentu. Można zatem wybierać spośród mniejszych i większych modeli, rozkładanych bądź nie. Jest także szansa na dopasowanie kolorystyki i połączenia blatu z nogami czy inną formą podstawy.